Ośrodki Narciarskie w okolicach Czarnej Góry

Ośrodki Narciarskie w okolicach Czarnej Góry

Nawet osoby niezbyt zorientowane w tematyce sportów zimowych słyszały o Bukowinie Tatrzańskiej jako o świetnym miejscu na zimową rozrywkę. Niektórzy jednak nie zdają sobie sprawy, że w skład gminy wchodzi wiele wsi - jak choćby Białka Tatrzańska, Leśnica i Czarna Góra. I to na tę ostatnią należy zwrócić szczególną uwagę, gdyż stanowi ona bardzo ciekawy kompromis rozsądnych cen i dużej liczby atrakcji.

Narty w okolicy Czarnej Góry

Liczne Ośrodki Narciarskie w okolicach Czarnej Góry dostosowane są zarówno do potrzeb początkujących narciarzy, jak i do oczekiwań tych, którzy z nartami na nogach czują się lepiej niż ryba w wodzie - spójrzmy zresztą na najpopularniejsze lokalizacje.

Wyciąg Koziniec SKI Czarna Góra

Jeśli wolimy krótsze trasy - Stacja Narciarska Czarna Góra- Koziniec oferuje wyciąg zaczepowy o długości 120 metrów oraz dwa wyciągi orczykowe (o długości 250 i 350 metrów), dzięki którym szybko znajdziecie się na szczycie jednej z czterech tras, o długości od 120 metrów (zielona), aż do 1000 metrów (niebieska). Na miejscu funkcjonuje bawialnia "Stumilowy las", zapewniająca opiekę dla dzieci, a także karczma otwarta już od 9:00.

Więcej informacji i zdjęcia na stronie www.koziniec-ski.pl

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska

Kotelnica to ośrodek pełen atrakcji nie tylko w sezonie zimowym. To jednak wtedy jest najbardziej oblegany, głównie ze względu na aż 14 kilometrów tras o stopniu trudności dopasowanym do potrzeb i umiejętności każdego gościa, a dla dopiero chcących zacząć naukę jazdy na nartach dostępni są liczni instruktorzy. Dla osób, które na równi cenią piękno krajobrazu i pyszne smaki skierowana jest natomiast oferta karczmy widokowej, zlokalizowanej na szczycie Kotelnicy.

Więcej informacji i zdjęcia na stronie www.bialkatatrzanska.pl

Stacja Narciarska Jurgów-Ski

Stacja ta jest dobrym wyborem dla początkujących - 5 z 7 dostępnych tras oznaczonych jest jako łatwe, co nie znaczy nudne - najdłuższa z nich oznacza ponad kilometrowy zjazd. Dla osób, które lepiej się czują na nartach, polecana jest homologowana przez FIS, 950-metrowa trasa numer 3, dla najodważniejszych zaś pozostaje słynna Czarna - również 950-metrowa trasa z głębokością pokrywy śnieżnej dochodzącej do 130 cm. Warty podkreślenia jest też fakt, że wszystkie trasy są oświetlone, dotarcie na szczyt ułatwia kolej linowa i wyciąg narciarski talerzykowy, a na miejscu działa też szkoła narciarska SKI-PLUS. Odrobinę oddechu zapewni nam funkcjonująca na miejscu przestronna karczma zapewniająca pyszne posiłki w rozsądnych cenach.

Więcej informacji i zdjęcia na stronie www.jurgowski.pl

Stacja Narciarska Rusin-Ski

Choć oferuje tylko 5 tras, to są one świetnie dobrane do różnych potrzeb i umiejętności. Od 200-metrowej trasy nr 4, przeznaczonej raczej dla bardzo początkujących narciarzy oraz dzieci, po prawie kilometrową trasę nr 1 - tzw. sportową - dla każdego znajdzie się właściwy stok. A jeśli boimy się pierwszego zjazdu - na miejscu dostępne jest też Poletko ćwiczebne z wyciągiem taśmowym - specjalnie dla początkujących. Chwilę potem będziemy już pewnie szusować na którejś z pozostałych tras, a przerwy na posiłek zapewni nam lokalna Karczma Na Szczycie Góry.

Więcej informacji i zdjęcia na stronie www.rusin-ski.pl

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko serdecznie zaprosić Państwa do odwiedzin, a jak przedstawiliśmy to powyżej - pobyt powinien być bardzo udany.

Powyżej przedstawiliśmy obiekty króre znajdują się najbliżej naszego obiektu. Więcej opisów innych stacji rarciarskich już wkrótce. Zapisz się do newslettera i bądź na bierząco.

Zapisz się do newslettera