Atrakcje w okolicy zimą

Stacja Narciarska Kozieniec - Czarna Góra

Stacja Narciarska Koziniec – Ski to wyciąg z trasami o różnym stopniu trudności, począwszy od łatwych niebieskich, sprzyjających nauce zjeżdżania aż po czerwoną trasę o długości 800 metrów. Najdłuższa trasa mierzy 1000 metrów i zagwarantuje Wam prawdziwą przyjemność z jazdy. Koziniec-Ski, to wyciąg znajdujący się w Czarnej Górze w odległości 2 km od Villi Cicho Sza. Na miejscu znajdziecie regionalna karczmę, wypożyczalnie i serwis sprzętu narciarskiego oraz szkółkę jazdy na nartach dla osób w każdym weku.

Zobacz stronę koziniec-ski.pl lub pokaż na mapie. Odległość 2 km.

Stacja Narciarska Kozieniec Foto: koziniec-ski.pl

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska

Kotelnica Białczańska to łączne 12 wyciągów orczykowych i taśmowych oraz aż 9 kolei krzesełkowych 3, 4 6 –cio osobowych. Trasy zjazdowe na Kotelnicy są naprawdę imponujące oraz świetne przygotowane, dlatego zagwarantują Wam świetną zabawę na całe ferie zimowe! Kotelnica to kompleks narciarski z prawdziwego zdarzenia, który niejednokrotnie został nagrodzony na arenie międzynarodowej. Na miejscu czaka na Was wszystko, czego potrzeba by świetnie się bawić. Regionalna karczma, sklepy z wysokiej jakości sprzętem narciarskim, szkółka narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu.

Zobacz stronę bialkatatrzanska.pl lub pokaż na mapie. Odległość 5 km.

Kotelnica Białczańska Foto: bialkatatrzanska.pl

Stacja Narciarska Jurgów-Ski

Jurgów- Ski to trasy narciarskie dla zaawansowanych i początkujących narciarzy. Znajdziecie tam w przeważającej części trasy czerwone oraz jedną czarną o długości 950 metrów, która należy do bardzo trudnych tras. Na szczyt wywiezie Was czteroosobowa kolej krzesełkowa oraz wyciągi talerzykowe. Dla początkujących narciarzy przygotowano dwie łagodniejsze niebeskie trasy. Na terenie stacji narciarskiej Jurgów-Ski znajdziecie karczmę, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego oraz serwis sprzętu. Polecamy!

Zobacz stronę jurgowski.pl lub pokaż na mapie. Odległość 5 km.

Stacja Narciarska Jurgów Ski Foto: koziniec-ski.pl

Stacja Narciarska Rusin-Ski

Rusin-Ski to rodzinna stacja narciarska znajdująca się w sąsiadującej z Czarną Górą – Bukowinie Tatrzańskiej, na Wierchu Rusińskim. W ofercie znajdziecie kolej krzesełkową 4 i 6 – osobową. Długości tras to odpowiednio 800 i 1200 metrów. Warto dodać, że znajdziecie tam również specjalny wyciąg dla początkujących narciarzy, który jest oddzielony od głównej trasy, co zwiększa swobodę nauki i bezpieczeństwo osób uczących się. Na terenie stacji znajduje się również plac zabaw z przeszkodami dla dzieci. Na wyciągu Rusin-Ski działa profesjonalna szkółka narciarska, serwis, wypożyczalnia oraz sklep ze sprzętem narciarskim.

Zobacz stronę rusin-ski.pl lub pokaż na mapie. Odległość 5 km.

Stacja Narciarska Rusiński Foto: rusin-ski.pl

GrapaSki - Czarna Góra

GrapaSki to stacja narciarska w Czarnej Górze, zlokalizowana na zboczu "Litwinki" pozwala cieszyć się pięknymi widokami Tatry oraz okoliczne tereny. Grapa nadaje się idealnie na rodzinny wypad na narty, szeroki sztucznie naśnieżany stok, profesjonalni instruktorzy oraz nowoczesne i bezpieczne wyciągi. Na miejscu znajdziecie 4-osobową kolej krzesełkową o długości 1000 m oraz trzy krótsze wyciągi orczykowe.

Zobacz stronę grapa.ski lub pokaż na mapie. Odległość 7 km.

Stacja Narciarska GrapaSki Foto: grapa.ski

Strednica - Zdiar

Opis.

Zobacz stronę strednica.sk lub pokaż na mapie. Odległość 14 km.

Strednica - Zdiar Foto: strednica.sk

Bachledka Ski

Opis.

Zobacz stronę bachledka.sk lub pokaż na mapie. Odległość 21 km.

Bachledka Ski Foto: bachledka.sk

Narciarskie trasy biegowe

Na Podhalu znajdziecie wiele tras biegowych, które spełniają oczekiwania profesjonalistów oraz początkujących narciarzy. Możecie wybrać się na wyprawę biegową do Nowego Targu, Kościeliska czy Zakopanego, jednak my polecamy usytuowaną najbliżej i jedną z najmłodszych tras Podhala znajdującą się Białce Tatrzańskiej.

1. Kotelnica Białczańska – Jankulakowski Wierch

Kotelnica Białczańska to malowniczo położone trasy biegowe z pięknym widokiem na Tatry. Z pewnością największym atutem tras jest to, że są one sztucznie śnieżone, oświetlone po zmroku a ich długość to T1 - 1250, T2 - 1760, T3-2770, T4-3670 oraz najdłuższa T5-4380 metrów. Co roku rozgrywa się tutaj wspaniała zimowa impreza dla fanów narciarstwa biegowego o nazwie Red Bull Bieg Zbójników.

2. Nowy Targ lotnisko – trasa biegowa wokół rezerwatu przyrody „Bór na Czerwonem”

Trasa położona w Nowym Targu oddalonym o 16 kilometrów od Czarnej Góry. Trasa skategoryzowana jako trudna liczy sobie 15 kilometrów długości i prowadzi z nowotarskiego lotniska wzdłuż Rezerwatu Bór na Czerwonem w stronę Gronkowa i miejscowości Bór. Trasa jest sztucznie śnieżona, oświetlona i utrzymywana ratrakiem. Na nowotarskim lotnisku, gdzie trasa ma swój początek znajdziecie wypożyczalnię nart biegowych oraz fachową pomoc instruktorów, którzy pomogą w doborze sprzętu oraz pomogą wszystkim początkującym narciarzom.

Zobacz stronę biegowkipodtatrami.pl lub pokaż na mapie. Odległość 5 km.

Biegówki Pod Tatrami Foto: biegowkipodtatrami.pl

Lodowisko w Białce Tatrzańskiej

Serdecznie polecamy lodowisko znajdujące się w Białce Tatrzańskiej tuż obok Szkoły Podstawowej. Znajdziecie tam dwa zadaszone lodowiska – duże oraz małe przeznaczone dla dzieci. Lodowisko w Białce to łącznie 1000 m2 lodu a do tego wypożyczalna oraz serwis sprzętu. Na miejscu możecie wypożyczyć łyżwy, kaski a nawet narty zjazdowe oraz narty biegowe. Taka forma spędzania wolnego czasu na pewno każdemu przypadnie do gustu! Na lodowisku przygrywają nam najlepsze przeboje i znajdzie się też coś dobrego do zjedzenia po wyczerpującej jeździe.

Zobacz stronę bialkalodowiska.pl lub pokaż na mapie. Odległość 5 km.

Lodowisko Białka Tatrzańska Foto: bialkalodowiska.pl

Zimowy kulig

Podróżować konnym zaprzęgiem w mroźny zimowy wieczór to punkt obowiązkowy, który koniecznie trzeba umieścić na swojej liście, podczas urlopu na Podhalu. Tak kulig może się odbyć nawet, kiedy akurat nie ma śniegu – sanie wymieniane są wtedy na wozy. Zimowy wieczór, pochodnie, śpiew i palenie ogniska z pieczeniem kiełbasek to wspaniała przygoda na świeżym powietrzu. W okolicy znajdziecie wielu fiakrów, u których można zarezerwować przejazd.

Zobacz stronę Organizator kuligów lub pokaż na mapie. Odległość km.

Kupig na Podhalu

Zapisz się do newslettera